Jak wyprać czapkę z daszkiem?

Jak wyprać czapkę z daszkiem?

Czapki z daszkiem są wciąż bardzo popularne i od wielu lat nie wychodzą z mody. To jeden z tych dodatków, które ma w szafie każdy z nas! Idealne na co dzień, do każdej sportowej stylizacji, jak i również w bardziej eleganckiej odsłonie sprawdzą się znakomicie. Nie tylko wygląd ma znaczenie, ale przede wszystkim wygoda. Biegasz, grasz w tenisa, jeździsz na rowerze? Czapka z daszkiem to najlepsze rozwiązanie! Siedzisz na plaży czy na basenie – mocne promienie słońca rażą Cię w oczy? Nic tak nie ochroni naszej głowy i oczu jak czapka z daszkiem. Czapka z daszkiem jak każdy inny element naszej garderoby się brudzi. Kurz i pot to najczęstsze zabrudzenia, które spotykają nasze czapki. Problem w tym, że często słyszymy, że nie można prać czapki z daszkiem. Mit czy prawda?

Czy można prać czapkę z daszkiem w pralce? Nie wiesz, jak to zrobić? Chętnie Ci pomożemy! Odpowiedzi znajdziesz poniżej!

Jak prać ręcznie czapkę z daszkiem ręcznie? Krok po kroku

Najbezpieczniejszym sposobem prania czapki z daszkiem jest pranie ręczne. Jak to zrobić? Nic prostszego!

  • Przygotuj miskę z letnią wodą (zbyt ciepła odkształci daszek) lub nalej wodę do umywalki.
  • Wlej odrobinę łagodnego płynu do prania.
  • Wymocz swoją czapkę z daszkiem w wodzie przez około 15 minut, delikatnie wmasowując płyn w plamy i zabrudzenia. Do tłustych plam (np. po olejkach do opalania), możesz użyć też płynu do mycia naczyń.
  • Następnie spłucz czapkę letnią wodą, aż woda będzie czysta. Delikatnie odciśnij namiar wody ze swojej czapki. Pamiętaj! Nie kręć ani nie zgniataj jej!

A co po praniu? Uformuj swoją czapkę z daszkiem z powrotem do jej oryginalnego kształtu. Susz ją w cieniu (aby kolor się nie odbarwił), najlepiej rozłożoną na suszarce do ubrań.

Pranie czapki z daszkiem w pralce – jak to zrobić?

Czy możesz wyprać swoją ulubioną bejsbolówkę w pralce? Odpowiedź brzmi – NIE! Takie rozwiązanie to ostateczność.

Kiedy musisz już wyprać swoją czapkę z daszkiem najlepiej wybierz program do prania ręcznego. Dlaczego? Bo jest delikatne i nie grozi zniszczeniem Twojej czapki.

Co jeśli Twoja pralka nie posiada takiego programu? Ustaw ją na niską temperaturę i wolne obroty. Pamiętaj również, żeby zamiast proszku do prania użyć delikatnego płynu do prania.

I jeszcze jedna, bardzo ważna sprawa! Przy praniu czapki z daszkiem w pralce w jej bębnie nie może znajdować się nic innego poza samą czapką. W przeciwnym razie możesz uszkodzić swoją czapkę pod wpływem ciężaru innych ubrań.

Warto zastosować jeszcze jeden sprawdzony trik - umieść czapkę w siatce do prania lub w poduszce na poduszki. Ochroni to Twoją czapkę z daszkiem przed odkształceniami.

Po zakończeniu prania delikatnie wyciągnij czapkę z pralki i uformuj ją delikatnie do jej pierwotnego kształtu, a następnie pozostaw czapkę do wyschnięcia na płaskiej powierzchni.

A może wyprać czapkę z daszkiem w zmywarce?

Zastanawiałeś się kiedyś czy wrzucenie czapki do zmywarki to dobry pomysł? Okazuje się, że niewielu z nas wie, że czapkę z daszkiem można też wyprać w zmywarce! To prosty i banalny trik. Wystarczy umieścić ją w górnym koszu i zastosować program z niską temperaturą. I gotowe :)

 

Zobacz inne poradniki:

Jak nosić czapkę z daszkiem?

Jak dobrać czapkę z daszkiem?

Co to jest kaszkiet i jak go nosić?

Jaki kapelusz męski na lato wybrać?

Zacieki na czapce z daszkiem - jak usunąć plamy potu?

Jak wyprostować, zmniejszyć i rozciągnąć czapkę z daszkiem?

Komentarze