Co to w ogólne znaczy styl CASUAL?

Co to w ogólne znaczy styl CASUAL?

Często w przestrzeni publicznej słyszy się o stylu casual, lecz nie wszyscy wiedzą co on w ogóle oznacza. Moda w style casual to jedno z bardziej popularnych pojęć obecnie pojawiających się w świecie mody zarówno damskiej, jak i męskiej. Można powiedzieć, że styl casual to wygoda i mnogość wyboru. Styl ten powstał z połączenia mody w style sportowym wraz z klasycznymi elementami garderoby. Styl ten niesie za sobą prawie nieograniczone możliwości w doborze odzieży i dodatków oraz bazuje w głównej mierze na kreatywności osób.

 

Styl casual w przekładzie na język angielski oznacza swobodę oraz wygodę. Dość trudno jest zdefiniować czym tak dokładnie jest. Można natomiast powiedzieć, że jest to rodzaj elegancji na luzie, w której możliwe jest łącznie każdego rodzaju kroju, koloru oraz tkaniny. Styl ten jest idealny dla każdego kto ceni sobie sportową elegancję połączoną z wygodą. Styl casual jest mniej formalny i daje większą swobodę wyboru niż ubiór w stylu smart casual. Męski styl casual można śmiało wybrać do chodzenia na co dzień do pracy, jak również na spotkania ze znajomymi. Jeżeli szukasz uniwersalnego, a jednocześnie modnego stylu - męski styl casual jest właśnie dla Ciebie!

Jak należy ubierać się w stylu casualowym? W męskim stylu casual przeważają spodnie, w szczególności jeansy, koszule, swetry czy t-shirty zarówno gładkie, jak również wzorzyste. Oczywiście kluczowym elementem są również dodatki takie jak: pasek, czapka czy torba męska. To konkretny zestaw elementów, które możesz stylizować na wiele sposobów i to zgodnie z aktualnymi trendami. Możesz też uzupełnić stylizację o akcesoria w nietypowym stylu – wzorzyste krawaty, szelki, okulary przeciwsłoneczne i kapelusze.

Komentarze